FOTO EXCLUSIV* : Chevrolet testează o versiune SUV a noului Sonic
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Chevrolet tocmai a prezentat conceptul Sonic la Salonul Auto de la Detroit. În tot acest timp, inginerii concernului GM lucrează din greu la o versiune SUV a acestui model. Aşadar, Chevrolet va realiza un crossover de segment B care va îmbina un sedan subcompact cu un SUV, realizând ceea ce au făcut rivalii de la Nissan cu Juke, dar şi alţi constructori care pregătesc modele de acest gen. Nu este clar dacă GM va realiza un model orientat puternic spre lifestyle sau spre spirit practic.
Fratele mai mic al lui Captiva va beneficia atât de versiuni cu tracţiune faţă, cât şi de versiuni cu tracţiune integrală. Noul model va fi oferit cu motorizări puternice şi eficiente pe benzină şi diesel, pentru a face pe plac atât clienţilor europeni, cât şi celor din Statele Unite ale Americii. Centrul GM din Coreea de Sud este responsabil pentru design-ul acestui model, iar ultimele două creaţii ale acestora au fost de succes în ceea ce priveşte aspectul exterior – Cruze şi Beat.
Debutul în versiunea de producţie este pregătit pentru 2012. proiectul va intra în producţie în 2013 la fabrica din Eisenach.
La acea vreme, Hyundai va avea pe piaţă o versiune a conceptului Curb, în timp ce Ford va avea o versiune SUV a lui Fiesta. Exista deja un set de imagini cu o versiune SUV a lui Opel Corsa, iar*Fotografiile ataşate acestui articol sunt publicate de Automarket în exclusivitate în România printr-un contract semnat cu o companie specializată din Suedia. Reproducerea acestor imagini pe teritoriul României fară acordul Automarket.ro este strict interzisă.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Fotospion
-
Au apărut primele imagini cu noul Seat Ibiza facelift. Noua versiune actualizată a modelului subcompact spaniol va debuta mai târziu în acest an. (27.03)
-
Au apărut primele imagini spion cu viitorul Audi Q9. Acesta va fi cel mai mare SUV al mărcii germane și va avea un motor hibrid. (24.03)
-
Au apărut o serie de fotografii spion cu viitoarea versiune electrică a lui Mercedes-Benz GLC. Noul model va fi lansat în 2026 și promite o autonomie de aproximativ 650 de kilometri. (03.03)
-
Stellantis ar putea relua producția legendarului motor HEMI
-
FOTOSPION: Primele imagini cu viitorul Audi Q9, un viitor rival pentru BMW X7 și Range Rover
-
Prețuri noua Mazda 6e în România: start de la 43.500 euro
-
Primele imagini cu noul Nissan Leaf: crossover electric cu 600 km autonomie
-
Noul MG S5: SUV electric cu autonomie de 480 km
Comentarii (0)