Un SUV japonez cu influente nemtesti
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Tunerii germani de la Cobra N+ au decis sa se ocupe de look-ul unui SUV japonez. Ei au ales noua generatie a modelului Nissan X-Trail, prezentat la Salonul Auto de la Geneva din primavara acestui an.
"Schimbarea la fata" a presupus un exterior foarte accesorizat care ofera un aspect mai impunator SUV-ului. La partea frontala tunerii Cobra N+ au adaugat o bara de protectie din otel, care respecta toate normele de protectie a pietonilor impuse de Uniunea Europeana, o grila frontala noua, un scut de aluminiu pentru motor, blocuri optice auxiliare si mai multe combinatii de jante sportive din aliaj cu dimensiuni de 16, 17, 18, 19 si 20 de inch.
Tevile de esapament standard au fost inlocuite cu unele din otel ca si pragurile laterale care ofera acum un acces mai usor in habitaclu.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Tuning
-
Un dealer auto din Germania a dezvăluit un pachet de tuning pentru noua Dacia Duster. Noul model modificat este botezat Redust Sport și primește numeroase modificări vizuale, fără ca partea tehnică să fie atinsă. (18.02)
-
Germanii de la Manhart au dezvoltat un nou pachet de tuning pentru BMW XM. Denumit MHXM 900 II, acesta crește puterea SUV-ului din Munchen la 900 de cai putere și 1.200 Nm cuplu. (14.12)
-
Compania britanică TWR a prezentat un restomod bazat pe vechiul Jaguar XJ-S. Noul model primește un motor V12 de 650 de cai putere, iar producția este limitată la doar 88 de exemplare. (22.11)
-
Skoda Octavia facelift primește o versiune cu tracțiune integrală
-
Toyota: modelele de performanță vor păstra motoarele pe benzină și cutiile manuale
-
Noua Skoda Enyaq facelift a intrat în producție
-
Noua Kia EV4, detalii tehnice complete: 204 CP și 630 km autonomie
-
Teaser cu noul Audi A6 Avant. Data lansării, confirmată
Comentarii (0)