Un Jaguar XK mai exclusivist de la Startech
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Tunerii germani de la Startech nu puteau lipsi de la Frankfurt, ocazie cu care au dezvaluit publicului si propria interpretare a modelului Jaguar XK. Desi este specializat in modele Chrysler Startech a decis sa personalizeze look-ul exterior si interior al modelului britanic.
Sportiva vine cu panouri laterale din fibra de carbon, spoiler frontal si posterior redesenat precum si un deflector. Exteriorul este completat de lumini diurne, prize noi de aer, jante Monostar de 21 de inch si o garda la sol mai mica cu 40 de mm.
La interior, Jaguar-ul XK a primit o tapiterie din piele Alcantara de culoare maro, insertii din lemn de bambus, fibra de carbon si bineinteles aluminiu. Startech a anuntat ca pachetul este deja disponibil insa a refuzat sa anunte un pret final.
via | Autocar
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Jaguar in Romania
-
Jaguar E-Pace Preţ: 30.940 - 59.738 €
-
Jaguar F-Pace Preţ: 46.320 - 86.160 €
-
Jaguar F-Type Coupe facelift Preţ: 59.500 - 143.395 €
-
Jaguar F-Type facelift Preţ: 66.640 - 149.940 €
-
Jaguar i-Pace Preţ: 77.945 - 101.745 €
-
Jaguar XE Preţ: 39.000 - 57.715 €
-
Jaguar XJ facelift Preţ: 83.776 - 109.480 €
Ultimele stiri din Tuning
-
Un dealer auto din Germania a dezvăluit un pachet de tuning pentru noua Dacia Duster. Noul model modificat este botezat Redust Sport și primește numeroase modificări vizuale, fără ca partea tehnică să fie atinsă. (18.02)
-
Germanii de la Manhart au dezvoltat un nou pachet de tuning pentru BMW XM. Denumit MHXM 900 II, acesta crește puterea SUV-ului din Munchen la 900 de cai putere și 1.200 Nm cuplu. (14.12)
-
Compania britanică TWR a prezentat un restomod bazat pe vechiul Jaguar XJ-S. Noul model primește un motor V12 de 650 de cai putere, iar producția este limitată la doar 88 de exemplare. (22.11)
-
Noua Dacia Duster Redust Sport: versiune tunată cu preț de peste 50.000 euro
-
Noul Volvo XC60 facelift: sistem multimedia mai rapid și materiale noi la interior
-
Primele imagini cu noul Mitsubishi Grandis, fratele geamăn al lui Renault Symbioz
-
BYD va produce mașini electrice în Europa din octombrie
-
Aceasta este noua Kia EV4: debutează în 27 februarie, în variantă hatchback și sedan
Comentarii (0)