Suveranul Pontif a primit două motociclete Ducati Multistrada
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Suveranul Pontif a primit din partea constructorului italian Ducati două motociclete Multistrada. Acestea au fost personalizate şi vor fi utilizate drept vehicule de escortă.
Papa Benedict al XVI-lea a primit cadou din partea oficialilor Ducati două motociclete Multistrada. Cele două exemplare Ducati Multistrada au fost special concepute şi vor fi utilizate drept vehicule de escortă de Corpul de Jandarmerie al Statului Vatican.
Motocicletele primite în dar de Suveranul Pontif dispun de un motor de 1.2 litri, au fost vopsite în alb şi galben, culorile Vaticanului, iar pe părţile laterale a fost aplicată sigla micuţului stat. De asemenea, cele două Ducati Multistrada au fost dotate cu sirene şi sisteme de comunicaţii radio.
"Suntem foarte onoraţi să livrăm Sfântului Părinte cele două motociclete Multistrada", a declarat după ceremonie Gabriele Del Torchio, preşedintele Ducati.
Via | Ducati
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din General
-
Honda este interesată să reia negocierile cu Nissan, însă impune o condiție pentru ca acest lucru să se întâmple. Makoto Uchida, CEO-ul Nissan, trebuie să plece din funcție. (18.02)
-
Ferrari își răsplătește toți angajații cu un bonus de peste 14.000 euro datorită performanțelor financiare din anul precedent. Marca italiană este compusă în prezent din circa 5000 de angajați. (17.02)
-
Potrivit unor noi informații apărute în presa germană, Volkswagen și Audi își vor amâna planurile de electrificare din cauza tranziției lente către mașini electrice. Cele două mărci își vor reînnoi investițiile în modele noi cu motoare termice. (17.02)
-
Noua Dacia Duster Redust Sport: versiune tunată cu preț de peste 50.000 euro
-
Noul Volvo XC60 facelift: sistem multimedia mai rapid și materiale noi la interior
-
Primele imagini cu noul Mitsubishi Grandis, fratele geamăn al lui Renault Symbioz
-
BYD va produce mașini electrice în Europa din octombrie
-
Aceasta este noua Kia EV4: debutează în 27 februarie, în variantă hatchback și sedan
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Dumnezeu sa'l ierte