Subaru trece la moda diesel
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Una dintre ultimele redute pe benzina va cadea in 2008. Subaru a anuntat faptul ca dezvoltarea primului sau motor diesel se apropie de final.
Oficialii Subaru au anuntat astazi faptul ca mult asteptatul motor diesel al casei nipone va fi lansat in primul semestru al anului 2008.
Noul propulsor pe motorina va respecta arhitectura boxer, “specialitatea casei” in cazul celor de la Subaru. Primul exponat al noii linii va dispune de o cilindree de trei litri si va fi destinat montarii sub capota lui Legacy/Outback si a lui B9 Tribeca.
Mai mult, in incercarea de a acapara cat mai mult din piata eurpoeana, Subaru a anuntat faptul ca viitoarea generatie Impreza, care va opta pentru populara caroserie cu cinci usi, va beneficia si ea de un motor diesel, de cilindree mai mare.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din IAA FRANKFURT 2007
-
Echipa Automarket a plecat la drum joi dimineata si, dupa popasuri dese, a ajuns in Romania sambata pe inserat. (18.09)
-
Mercedes a publicat noi imagini ale conceptului F700 si detalii despre tehnologia de care acesta dispune. (17.09)
-
Automarket va prezinta ultima parte a maratonului foto de la Salonul de la Frankfurt. Acestea sunt cele mai tari fete de la salonul german! (17.09)
-
Hyundai prezintă o nouă generație de motoare hibride: consum mai mic cu 45%
-
Noul Volvo S90 facelift: display central de 11.2 inch și versiune PHEV cu 80 km autonomie electrică
-
Acesta este noul Subaru Outback: două motorizări cu până la 260 CP
-
Renault a dezvoltat un sistem hibrid care poate fi montat în mașinile electrice
-
Noi detalii despre Mazda EZ-60: versiune cu motor termic pe post de generator
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (2)