Primul teaser oficial cu viitorul Lancia Ypsilon
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Oficialii constructorului Lancia au pregătit o supriză pentru fanii brandului italian. Aceştia au dat publicităţii primul teaser cu viitoarea generaţie a lui Lancia Ypsilon, model care va debuta anul viitor în cadrul Salonului Auto de la Geneva. Mai mult decât atât, reprezentanţii constructorului din Cizmă au anunţat că în viitorul apropiat vor aduce pe piaţă două modele noi.
Imaginile pregătite de italieni ne prezintă o grilă faţă restilizată care preia o serie de elemente de pe noile modele dezvoltate de Chrysler. Viitoarea generaţie a lui Ypsilon va fi dezvoltată pe o platformă modificată a lui Fiat Panda, care aduce un ampatament mai mare cu 10 cm decât al fratelui de concern.
Identitatea celorlalte două modele pregătite de italieni nu este încă cunoscută, însă, cel mai probabil aceştia vor prezenta versiunea europeană a lui Chrysler 300C şi a MPV-ului Grand Voyageur. Sedanul va purta denumirea de Thema, iar MPV-ul va poposi pe Bătrânul Continent sub numele de Phedra.
Via | Lancia
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Lancia in Romania
-
Lancia Delta (2008-2014) Preţ: 20.400 - 31.598 €
-
Lancia Thema (2012-prezent) Preţ: 47.100 €
-
Lancia Ypsilon (2011-prezent) Preţ: 13.160 - 17.360 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Au apărut noi detalii despre Mazda EZ-60, un nou SUV electric care va fi lansat mai întâi în China. Noul model va avea inclusiv o versiune cu motor termic pe post de generator. (19.04)
-
Marca chineză AUDI, înființată de către Audi cel german și compania chineză SAIC, a publicat prima imagine oficială cu primul său model de serie. Noul model va fi botezat E5 Sportback și va fi un break electric. (18.04)
-
Subaru a prezentat oficial noul Solterra facelift cu ocazia Salonului Auto din New York. Noul model actualizat primește acum un propulsor electric mai puternic, un design revizuit, dar și o autonomie îmbunătățită cu 25%. (17.04)
-
Noul Audi A6 Sedan: cel mai aerodinamic Audi de serie cu motoare termice
-
Noul Volvo S90 facelift: display central de 11.2 inch și versiune PHEV cu 80 km autonomie electrică
-
Acesta este noul Subaru Outback: două motorizări cu până la 260 CP
-
STUDIU: Mașinile electrice, mai fiabile decât termicele
-
Renault a dezvoltat un sistem hibrid care poate fi montat în mașinile electrice
chiar nu te poti abtine de la un copy and paste?