Pretendentii la Jaguar si Land Rover nu se cunosc
- Printeaza
- Comenteaza
- Trimite pe:
Tot ceea ce se stie este ca oficialii Ford s-au intalnit cu mai multe parti care ar dori sa preia marcile de lux.
Ieri a fost ultima zi pentru depunerea ofertelor de participare la achizitia brandurilor britanice Land Rover si Jaguar, scoase la vanzare de Ford.
Reprezentantii Ford s-au intalnit cu mai multe parti care ar dori sa preia marcile de lux si evalueaza nivelul de interes, a declarat John Gardiner, purtator de cuvant al diviziei europene.
Gardiner a refuzat sa ofere mai multe detalii referitoare la potentialii cumparatori sau la momentul cand ar putea avea loc vanzarea.
Land Rover ar putea fi profitabila in acest an, dar Jaguar continua sa influenteze negativ rezultatele diviziei de lux a grupului.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Industrie
-
Emblematicul producător italian de supercaruri Ferrari a anunțat astăzi că veniturile și câștigurile sale de bază vor crește cu cel puțin 5% în acest an, după ce și-a îndeplinit obiectivele pentru 2024. (04.02)
-
Potrivit unui nou studiu realizat de compania de consultanță Escalent, producătorii chinezi de automobile trebuie să reducă semnificativ prețurile mașinilor sale pentru a atrage clienți în Europa. (04.02)
-
Honda și Nissan și-au amânat planurile de fuzionare până la mijlocul lunii februarie. Inițial, cele două mărci trebuiau să dezvăluie aceste planuri la sfârșitul lui ianuarie. (04.02)
- Mazda prezintă o siglă nouă: prima actualizare majoră după 28 de ani
- Audi revine la vechiul sistem de denumire a modelelor
- Flexis, noua marcă înființată de Renault și Volvo, prezintă 3 modele utilitare electrice
- Simbioză
- Noul Renault Filante Record 2025: concept creat pentru a stabili noi recorduri de eficiență
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (0)