Porsche pregateste o versiune sport a lui Panamera
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Oficialii Porsche au anuntat ca vor crea o versiune GTS a lui Panamera, care va deveni varful gamei Panamera. Modelul va fi bazat pe versiunea Turbo a lui Panamera si va oferi performante deosebite, cel mai probabil gratie unui propulsor V8 de 4.8 litri, care va fi supraalimentat. Spre deosebire de celelalte modele din gama Panamera, versiunea GTS va fi echipata cu o suspensie conventionala, cu arcuri elicoidale, in favoarea unei suspensii pe aer.
Pe langa versiunea GTS, Porsche pregateste si un model entry-level, echipat cu un motor V6, dar si un hibrid pe benzina. Britanicii de la Autocar relateaza ca modelul Panamera ar putea sa fie disponibil si intr-o versiune diesel, iar un model cu doua usi este deja in lucru. Motorul diesel care ar putea fi implementat pe Panamera este de provenienta Audi, si ar putea fi aleasa ori o unitate V6 de 3.0 litri si 240 CP, ori o unitate V8 de 4.2 litri.
Via | MotorAuthority
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Porsche in Romania
-
Porsche 718 Boxster Preţ: 59.498 - 86.454 €
-
Porsche 718 Cayman Preţ: 57.467 - 84.423 €
-
Porsche 911 Cabrio Preţ: 140.115 €
-
Porsche 911 Cabrio facelift Preţ: 127.977 €
-
Porsche 911 facelift Preţ: 103.849 - 291.946 €
-
Porsche 911 Speedster Preţ: 276.000 €
-
Porsche 911 Targa 4 facelift Preţ: 124.325 - 156.584 €
-
Porsche Cayenne Preţ: 77.767 - 141.965 €
-
Porsche Macan facelift Preţ: 61.673 - 67.292 €
-
Porsche Panamera Preţ: 96.629 - 205.730 €
-
Porsche Panamera Sport Turismo Preţ: n/a - 195.109 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Mercedes-Benz a anunțat oficial că va lansa o nouă generație de modele utilitare cu motoare termice. Noile modele vor fi bazate pe arhitectura dedicată VAN.CA. (21.02)
-
MG a anunțat o nouă motorizare pentru modelele MG3 și ZS. Noul motor pe benzină este pur termic și face ca cele două modele să fie acum și mai accesibile ca preț. (21.02)
-
Francezii de la Alpine au publicat prima imagine oficială sugestivă cu viitorul A390, un viitor crossover electric de performanță. Totodată, a fost confirmată și data lansării. (21.02)
-
Noua Dacia Duster Redust Sport: versiune tunată cu preț de peste 50.000 euro
-
Noul Volvo XC60 facelift: sistem multimedia mai rapid și materiale noi la interior
-
Primele imagini cu noul Mitsubishi Grandis, fratele geamăn al lui Renault Symbioz
-
BYD va produce mașini electrice în Europa din octombrie
-
Aceasta este noua Kia EV4: debutează în 27 februarie, în variantă hatchback și sedan
"Panamera ar putea sa fie disponibil si intr-o versiune diesel" cam acum un an, cred, directorul Porsche anuntase ca nu vor echipa niciodata vreo masina cu motor Diesel.