OFICIAL: Lexus LF-Gh Concept prezintă liniile viitoarelor modele nipone
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Lexus a prezentat astăzi primele imagini ale conceptului LF-Gh, un prototip care promite să revoluţioneze designul, stilul şi sistemele de propulsie ale sedanurilor premium disponibile pe piaţă în acest moment. Conceptul va fi lansat în premieră mondială în cadrul Salonului Auto de la New York.
Denumirea sa este un acronim derivat din "Lexus Future Grand Touring Hybrid", iar maşina promite să stea la baza noii generaţii de modele de segment mediu şi mare ale constructorului nipon, începând cu noua generaţie GS. Designul său atinge noi orizonturi pentru Lexus, partea frontală fiind e evoluţie a liniilor de pe supercarul LF-A, cu modificări care ating mai ales zona grilei faţă.
Deşi imaginile generale cu interiorul lipsesc din lista de fotografii publicate de Lexus în cursul zilei de astăzi, designerii mărcii promit un "interior Lexus 100% nou şi futuristic, care adună multe elemente moderne de ultimă oră". Deocamdată, ne putem face o idee despre cum va arăta interiorul viitoarelor modele Lexus din cele câteva detalii publicate de Lexus în galeria oficială.
via | Lexus
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Lexus in Romania
-
Lexus IS facelift Preţ: 41.950 - 48.900 €
-
Lexus LC Preţ: 99.950 - 115.900 €
-
Lexus LS Preţ: n/a - 146.100 €
-
Lexus NX facelift Preţ: 43.950 - 66.800 €
-
Lexus RC Preţ: 48.100 - 95.900 €
-
Lexus RX Preţ: 48.450 - 85.600 €
-
Lexus UX Preţ: 53.603 €
Ultimele stiri din Concepte
-
BMW a prezentat noul concept Vision Driving Experience cu ocazia Salonului Auto de la Shanghai. Noul concept, care are un aspect apropiat de conceptul Vision Neue Klasse, primește o vopsea care își schimbă culoarea în funcție de cum bate lumina. (22.04)
-
Mercedes-Benz a dezvăluit oficial noul concept Vision V. Acest concept anunță următoarea generație de utilitare electrice din partea producătorului german. (22.04)
-
Genesis a prezentat oficial noul concept X Gran Equator. Cel mai nou concept al mărcii sud-coreene anunță un viitor model de teren. (17.04)
-
Noul Volvo S90 facelift: display central de 11.2 inch și versiune PHEV cu 80 km autonomie electrică
-
Acesta este noul Subaru Outback: două motorizări cu până la 260 CP
-
Renault a dezvoltat un sistem hibrid care poate fi montat în mașinile electrice
-
Hyundai prezintă o nouă generație de motoare hibride: consum mai mic cu 45%
-
Noi detalii despre Mazda EZ-60: versiune cu motor termic pe post de generator
Din pacate ai stricat o masina foarte frumoasa ce este actualul GS..asa ca tot o pozitie periferica o sa ocupe pe piata.