Marti, 05 Februarie 2019 | Modele noi
Confirmare oficială: Volkswagen va lansa o versiune de performanță pentru T-Roc
Volkswagen își dorește un SUV de performanță, iar compactul T-Roc este candidatul perfect.
Nemții au confirmat lansarea lui T-Roc R cu ajutorul unui teaser video ce prezintă viitorul model pe circuitul de la Nurburgring.
Marti, 05 Februarie 2019 | Modele noi
| 3 comentarii
Mazda va lansa un nou SUV compact în martie: cel mai probabil, este noul CX-3
Mazda anunță lansarea unui nou SUV compact în martie. Cel mai probabil, este vorba despre noua generație CX-3, care va fi prezentată în cadrul salonului de la Geneva.
Luni, 04 Februarie 2019 | Modele noi
| 1 comentariu
Primele prototipuri Hennessey Venom F5 vor fi testate la sfârșit de 2019: producția hypercar-ului ce promite 1622 de cai putere va începe anul viitor
Hennessey a anunțat că testele cu noul Venom F5 vor începe la sfârșitul acestui an. Hypercar-ul ce promite 1622 de cai putere și o viteză maximă de 482 km/h ar urma să intre în producție din 2020.
Luni, 04 Februarie 2019 | Modele noi
Primul teaser cu BMW X3 M și X4 M: modificări estetice și tracțiune integrală M xDrive pentru viitoarele SUV-uri de performanță
BMW a publicat primul teaser video cu X3 M și X4 M. Cele două SUV-uri de performanță vor fi echipate cu un pachet aerodinamic mult îmbunătățit, cu un motor de 3.0 litri cu șase cilindri și cu un sistem de tracțiune integrală M xDrive.
Luni, 04 Februarie 2019 | Modele noi
Ediție limitată pentru BMW Seria 8: 400 de unități în varianta M850i Coupe First Edition
BMW a publicat primele imagini și detalii referitoare la versiunea specială M850i xDrive Coupe First Edition. Modelul constructorului german este disponibil cu o serie de pachete de exterior și de interior din gama BMW Individual, iar producția va fi limitată la 400 de unități.
Duminica, 03 Februarie 2019 | Modele noi
| 22 comentarii
Volkswagen pregătește "mașina electrică a poporului": sub 20.000 de euro pe un crossover 100% electric
Dimensiunile actualului T-Roc, propulsie electrică și autonomie de peste 300 de kilometri. Acestea sunt detaliile unui crossover electric care va porni de la sub 20.000 de euro și va fi lansat de Volkswagen în 2023-2024.
Vineri, 01 Februarie 2019 | Modele noi
| 2 comentarii
Informații despre viitoarele i20 N și Tucson N: Hot-Hatch-ul asiatic va avea 250 CP, iar SUV-ul de performanță promite peste 340 CP
Hyundai pregătește modele noi de performanță. i20 N ar urma să debuteze la începutul anului viitor, în timp ce Tucson N va fi gata până la începutul lui 2021.
Vineri, 01 Februarie 2019 | Modele noi
| 2 comentarii
Cupra Terramar: primul model de sine stătător al mărcii va fi lansat în martie la Geneva
Cupra, noul sub-brand de performanță lansat de Seat în 2018, pregătește primul model de sine stătător. Voci apropiate companiei spun că acesta va purta numele de Terramar, iar lansarea va avea loc în luna martie, la salonul de la Geneva.
Joi, 31 Ianuarie 2019 | Modele noi
Premierele pregătite de Audi pentru acest an: SUV-urile RS Q3 și noul Q4, modelul electric e-tron Sportback și Q7 facelift
2019 se anunță un an plin pentru Audi. Nemții vor prezenta Q7 facelift, noul SUV Q4, A4 facelift, dar și versiunea de serie a conceptului e-tron Sportback. Tot în acest an vom face cunoștință și cu A6 Allroad și RS6.
Joi, 31 Ianuarie 2019 | Modele noi
| 7 comentarii
Mercedes-Benz Clasa V facelift: monovolumul premium primește îmbunătățiri de design și un motor nou de 239 de cai putere
Monovolumul Mercedes-Benz Clasa V a primit un facelift care include modificări minore de design, un nou motor diesel de 2.0 litri care generează până la 239 de cai putere și o cutie de viteze automată 9G-Tronic.
Joi, 31 Ianuarie 2019 | Modele noi
| 1 comentariu
Viitoarea generație BMW M3 va fi disponibilă în trei versiuni: vârful de gamă va oferi circa 500 CP
Noul BMW M3 va fi prezentat în 2019, iar surse apropiate companiei spun că sedanul de performanță va fi oferit în trei versiuni. Din oferta producătorului german nu va lipsi și o variantă cu roți motrice spate și cutie manuală. Vârful de gamă promite circa 500 CP.
Miercuri, 30 Ianuarie 2019 | Modele noi
| 2 comentarii
Prima imagine teaser cu viitorul SsangYong Korando: noua generație a SUV-ului asiatic debutează la Geneva
SsangYong a publicat primul teaser cu viitorul SUV Korando, model pe care îl vom vedea în premieră în cadrul Salonului Auto de la Geneva din luna martie.
Îţi place Automarket? Fii prietenul nostru pe Facebook
Miercuri, 30 Ianuarie 2019 | Modele noi
| 3 comentarii
Primele schițe cu Skoda Kamiq: cel mai mic SUV din gama cehilor va fi prezentat în martie
Skoda a publicat primele schițe cu Kamiq. Cel mai mic SUV din gama constructorului ceh va avea blocuri optice duble, cu luminile de zi poziționate deasupra. Prezentarea oficială va avea loc la începutul lunii martie.
Miercuri, 30 Ianuarie 2019 | Modele noi
Audi TT 20th Anniversary: ediție specială pregătită în cinstea modelului german
Audi TT împlinește 20 de ani de la debut, motiv pentru care oficialii constructorului german au pregătit o ediție aniversară. Versiunea limitată va fi disponibilă la nivel global și propune mici modificări estetice și un interior cu influențe venite din partea primei generații TT.
Marti, 29 Ianuarie 2019 | Modele noi
| 3 comentarii
Detalii neoficiale despre noul SUV compact bazat pe Kia Ceed: va avea numele XCeed și va fi prezentat în martie
Noul SUV bazat pe Kia Ceed se va numi XCeed și va fi prezentat oficial la Salonul Auto de la Geneva din luna martie, potrivit unor informații neoficiale din presa britanică.
Marti, 29 Ianuarie 2019 | Modele noi
| 57 comentarii
Noua generație Renault Clio: design modern, ecran multimedia de 9.3 inch și instrumentar de bord digital de 10 inch
Noua generație Renault Clio include un sistem multimedia cu ecran de 9.3 inch și un instrumentar de bord digital în versiuni de 7 inch și 10 inch.
Marti, 29 Ianuarie 2019 | Modele noi
| 3 comentarii
Îmbunătățiri pentru Nissan Micra: două motoare noi, cutie automată Xtronic, echipare N-Sport și o nouă versiune NissanConnect
Nissan Micra primește două motoare noi pe benzină de până la 117 cai putere, o cutie de viteze automată Xtronic, o versiune de echipare N-Sport și îmbunătățiri la sistemul de infotainment NissanConnect.
Luni, 28 Ianuarie 2019 | Modele noi
Opel Corsa "120 Years": ediție specială cu ocazia celor 120 de ani de la fabricarea primului automobil Opel
Opel a prezentat ediția specială Corsa "120 Years". Modelul a fost dezvoltat pentru a celebra 120 de ani de la fabricarea primului automobil sub sigla Opel.
Luni, 28 Ianuarie 2019 | Modele noi
Lexus nu exclude lansarea unui SUV de performanță: UX este candidatul perfect
Lexus UX, cel mai mic SUV din gama constructorului japonez, ar putea primi o versiune de performanță. Pentru moment, cel mai puternic UX oferă 178 de cai putere mulțumită unui sistem hibrid de propulsie.
Luni, 28 Ianuarie 2019 | Modele noi
Informații despre versiunea coupe a lui Porsche Cayenne: rivalul lui BMW X6 va fi lansat în cursul anului curent
Porsche pregătește o versiune coupe a SUV-ului Cayenne. Modelul va fi lansat în perioada imediat următoare, vânzările urmând să debuteze până la finalul anului.
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru