Mazda CX-7, stoc epuizat
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Aducerea modelului CX-7 in Romania a dus la o explozie a vanzarilor inregistrate de Mazda pe luna septembrie.
Mazda a vandut in luna septembrie 164 de unitati, ceea ce consemnat o crestere de peste 600% fata de perioada similara a anului trecut.
Per total, in primele 9 luni ale anului, cresterea inregistrata de Mazda s-a situata in jurul cifrei de 140%. Cu peste 100 de comenzi ferme inregistrate imediat dupa punerea in vanzare, stocul pentru acest model a fost epuizat pana la inceputul lui 2008, Mazda incercand in prezent sa aloce mai multe CX-7 pentru Romania.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Intern
-
Echipa Dacia Sandriders se află în România pentru un eveniment off-road care se desfășoară pe cel mai înalt drum montan din țară: Transalpina. Traseul a fost parcurs cu un Duster Adventure, modificat special pentru această provocare. (07.05)
-
Renault a deschis oficial comenzile pentru toate modelele echipate cu noua motorizare hibridă E-Tech 160. Acest motor va fi disponibil pentru modelele Captur și Symbioz, iar prețul de pornire este de 24.700 euro. (06.05)
-
Autoritățile au luat decizia ca pe mai multe străzi și bulevarde din București, mai exact din zona centrală, viteza maximă să fie limitată la 30 de km/h. Această măsură există deja pe Calea Victoriei. (30.04)
-
Ford renunță la dezvoltarea viitoarei arhitecturi pentru mașini electrice
-
Renault deschide comenzile pentru noul motor hibrid E-Tech 160 în România: start de la 24.700 euro
-
Viitoarele modele Scout vor avea motoare Volkswagen produse în Mexic
-
Următorul BMW M3 va avea un nou motor pe benzină
-
Noul Jeep Compass: primele imagini au apărut deja pe internet
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (1)