Jaguar XKR Portfolio
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Ultimul model Jaguar care primeste o echipare "Portfolio", echipare care include modificari tehnice si stilistice este indelung premiatul XKR.
La exterior, modelul a primit jante Cremona de 15 inch, din aliaj, cu cinci spite, prize de aer laterale din aluminiu si o culoare neagra Celestial Black. Sub capota, motorul V8 de 4.2 litri ramane neatins, pompand tot 420 de cai putere.
"Portfolio" XKR include si cele mai mari discuri de frana cu care a fost echipat vreodata un Jaguar: 400 mm in fata si 350 mm in spate. Jaguar pretinde ca noul pachet de frane ofera o performanta maxima chiar si in conditii de circuit.
XKR Portfolio marcheaza inca o premiera pentru constructorul englez: plecand de la sistemul audio cu surround de 525W Dolby Pro Logic, Jaguar a primit in premiera si un sistem Bower & Wilkins, creat special pentru habitaclul acestuia.
Noul Jaguar XKR Portfolio va fi disponibil de la sfarsitul lunii martie, primele livrari fiind asteptate in luna august.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Constructorul german de automobile a publicat primele imagini și informații despre noul Tera, un SUV desenat, dezvoltat și care urmează să fie produs în Brazilia. Este bazat pe aceeași arhitectură ca Polo și T-Cross. (04.03)
-
Toyota a pregătit câteva noutăți pentru Corolla. Printre actualizări se numără materiale noi în habitaclu, precum și o paletă de culori cu o nuanță nouă. (03.03)
-
MG a publicat prima imagine oficială cu viitorul S5, un nou SUV electric. Noul model va fi lansat în Europa în această primăvară, iar detaliile tehnice vor fi comunicate în următoarele săptămâni. (03.03)
-
Skoda Octavia facelift primește o versiune cu tracțiune integrală
-
Toyota: modelele de performanță vor păstra motoarele pe benzină și cutiile manuale
-
Noua Skoda Enyaq facelift a intrat în producție
-
Noua Kia EV4, detalii tehnice complete: 204 CP și 630 km autonomie
-
(P) Care sunt mașinile electrice cu cel mai bun range în 2025?
Comentarii (0)