Infiniti pregateste un rival pentru Lexus RX si un hibrid
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Criza economica mondiala nu ii descurajeaza pe cei de la Infiniti, japonezii intentionand sa lanseze in urmatorii doi ani doua modele foarte importante.
Gama diviziei de lux Nissan va face loc unui viitor SUV-crossover care ar urma sa preia indicativul QX4, folosit si in trecut de japonezi. Modelul ar urma sa rivalizeze direct cu Lexus RX si sa se adreseze mai mult publicului feminin prin dimensiuni, stil, lux interior si utilitate.
In 2010, Infiniti se pregateste sa faca un pas deosebit de important in istoria sa: lansarea primului hibrid din gama. Momentan nu exista prea multe informatii despre viitorul model: este incert daca japonezii vor dezvolta un produs complet nou sau vor atasa un tren de rulare hibrid unui model deja existent.
Infiniti a confirmat si noile serii G si M, asteptate sa debuteze oficial abia in 2011. Zvonurile privind posibilitatea reeditarii modelului de succes Q45 nu au fost confirmate, vechiul rival al modelelor BMW Seria 7, Mercedes S-Klasse si Audi A8 fiind inca o incertitudine.
via | Autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Mercedes-Benz a anunțat oficial că va lansa o nouă generație de modele utilitare cu motoare termice. Noile modele vor fi bazate pe arhitectura dedicată VAN.CA. (21.02)
-
MG a anunțat o nouă motorizare pentru modelele MG3 și ZS. Noul motor pe benzină este pur termic și face ca cele două modele să fie acum și mai accesibile ca preț. (21.02)
-
Francezii de la Alpine au publicat prima imagine oficială sugestivă cu viitorul A390, un viitor crossover electric de performanță. Totodată, a fost confirmată și data lansării. (21.02)
-
Noua Dacia Duster Redust Sport: versiune tunată cu preț de peste 50.000 euro
-
Noul Volvo XC60 facelift: sistem multimedia mai rapid și materiale noi la interior
-
Primele imagini cu noul Mitsubishi Grandis, fratele geamăn al lui Renault Symbioz
-
BYD va produce mașini electrice în Europa din octombrie
-
Aceasta este noua Kia EV4: debutează în 27 februarie, în variantă hatchback și sedan
Comentarii (0)