Hyundai Santa Fe - prima imagine oficială a noii generaţii
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Hyundai Santa Fe a ajuns la cea de-a treia generaţie, care va fi prezentată la Salonul Auto de la New York. Modelul se va numi ix45 în Europa, la fel cum a fost cazul fratelui său mai mic, botezat ix35. Odată cu noua generaţie a acestui model, cei de la Hyundai lansează şi noul lor limbaj de design, numit Storm Edge. Acesta reprezintă o evoluţie a actualului Fluidic Sculpture şi are trăsături futuriste, graţie liniilor mai pronunţate aplicate caroseriei.
Cei de la Hyundai au prezentat doar două imagini teaser ale noului Santa Fe, iar modelul adoptă noua grilă hexagonală a mărcii, alături de tiparul cu trei bare cromate aplicat acestei grile. Atât blocurile optice, cât şi proiectoarele de ceaţă prezintă LED-uri. În ceea ce priveşte motorizările noului model, cei de la Hyundai nu au prezentat detalii despre noile propulsoare, dar ne putem aştepta la versiuni actualizate ale unităţilor prezente în actuala ofertă a lui Santa Fe.
Potrivit unor surse, cei de la Hyundai ar putea oferi din nou trei rânduri de scaune pentru Santa Fe, dotare eliminată în 2009. Debutul comercial al noului Hyundai Santa Fe este aşteptat să aibă loc la finele anului curent.
Via | Autoblog.it
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Hyundai in Romania
-
Hyundai Elantra Preţ: 17.284 - 23.524 €
-
Hyundai Grand Santa Fe facelift Preţ: 49.341 - 50.575 €
-
Hyundai i10 facelift Preţ: 12.588 - 13.153 €
-
Hyundai i20 Active facelift Preţ: 17.124 €
-
Hyundai i20 facelift Preţ: 12.822 - 17.124 €
-
Hyundai i30 (2016 - prezent) Preţ: 16.172 - 37.045 €
-
Hyundai i30 Fastback Preţ: 20.575 - 24.026 €
-
Hyundai i40 CW facelift Preţ: 28.564 - 30.964 €
-
Hyundai i40 facelift Preţ: 25.204 - 30.004 €
-
Hyundai Ioniq Hybrid Preţ: 26.168 - 29.143 €
-
Hyundai Kona Preţ: 21.146 - 29.119 €
-
Hyundai Santa Fe Preţ: 53.181 €
-
Hyundai Tucson Preţ: 23.518 - 37.917 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Nissan urmează să-și mărească gama de mașini electrice cu un nou model de oraș. Noua mașină va fi înrudită la nivel tehnic cu viitorul Renault Twingo. (01.04)
-
Toyota a lansat două versiuni noi pentru Hilux. Pentru prima dată în istoria modelului, camioneta japonezilor primește acum o versiune cu un motor mild-hybrid de 48 de volți. (31.03)
-
Skoda a publicat o imagine teaser cu noul Elroq RS, versiunea de performanță a crossover-ului electric. Noul model va fi prezentat oficial la începutul lui aprilie. (28.03)
-
Prețuri noua Mazda 6e în România: start de la 43.500 euro
-
Primele imagini cu noul Nissan Leaf: crossover electric cu 600 km autonomie
-
Deschizător de drumuri
-
Ford vrea să patenteze o transmisie manuală pentru vehicule electrice
-
Acesta este noul Nissan Micra: hatchback exclusiv electric înrudit cu Renault 5 E-Tech
Masina per total arata bine nu am ce spune, dar reteta succesului sta in eprubeta altcuiva :)
Stiti vorba aia, daca vrei sa faci ceva de calitate mai bine copiaza pe cineva de succes si nu te chinui sa reinventezi roata!
Q7-le http://www.themotorreport.com.au/wp-content/gallery/2010-audi-q7/audi-q7_update_2010_18.jpg
In unele locati chiar se fac liste de asteptare pt acest model dovedit fantastic de fiabil.
Este marca cu cei mai fideli clienti si are si motive serioase pt asta.