Hyundai la Frankfurt: i-Blue Concept
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Pe linia ecologica de la Frankfurt mai apare un concept "verde". Se numeste i-Blue si e creat de Hyundai.
Pentru a fi in aceeasi linie cu tendinta ecologica de la Frankfrut, Hyundai va aduce la salonul german conceptul i-Blue, un prototip futuristic alimentat prin celule de hidrogen. De fapt, este inexacta denumirea sistemului de propulsie, fiind deja a treia generatie a pachetului de celule pe hidrogen made by Hyundai.
In rest, prototipul este un exercitiu de design si tehnologie cu alura de monovolum sportiv. Mai mult ca sigur acesta nu va vedea lumina zilei in forma de serie insa unele linii care il caracterizeaza vor fi adoptate de Hyundai pe viitoarele sale modele.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din IAA FRANKFURT 2007
-
Echipa Automarket a plecat la drum joi dimineata si, dupa popasuri dese, a ajuns in Romania sambata pe inserat. (18.09)
-
Mercedes a publicat noi imagini ale conceptului F700 si detalii despre tehnologia de care acesta dispune. (17.09)
-
Automarket va prezinta ultima parte a maratonului foto de la Salonul de la Frankfurt. Acestea sunt cele mai tari fete de la salonul german! (17.09)
-
Hyundai prezintă o nouă generație de motoare hibride: consum mai mic cu 45%
-
Noul Volvo S90 facelift: display central de 11.2 inch și versiune PHEV cu 80 km autonomie electrică
-
Acesta este noul Subaru Outback: două motorizări cu până la 260 CP
-
Renault a dezvoltat un sistem hibrid care poate fi montat în mașinile electrice
-
Noi detalii despre Mazda EZ-60: versiune cu motor termic pe post de generator
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (0)