FOTO EXCLUSIV*: Trei angajaţi Aston Martin, concediaţi pentru inscripţionarea unui prototip
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
În urmă cu ceva vreme, inginerii Aston Martin au fost surprinşi testând un prototip al lui One-77 cu o inscripţie neobişnuită. Mai precis, posteriorul modelului purta inscripţia "Dirty Shirley", iar aripa dreapta spate marca un eveniment care a avut loc de 14 ori, dar nu este clar despre ce anume e vorba. Conducerea companiei britanice nu a apreciat umorul inginerilor respectivi şi i-a concediat pe responsabili, spun cei de la Carpix.
Prototipul a fost surprins în luna septembrie în timp ce era testat pe Nurburgring, dar a doua zi acesta nu mai purta inscripţiile respective. Oficialii Aston Martin nu au comentat la acea vreme această apariţie, iar concedierile nu au fost confirmate de mai-marii companiei. Până la un comentariu oficial din partea celor de la Aston Martin, nu putem decât să speculăm că un inginer a avut un simţ al umorului ieşit din comun şi şi-a permis să îl afişeze pe un prototip.
Alte companii, precum cei de la BMW, prezintă prototipuri acoperite cu un camuflaj cel puţin ingenios, care dă iluzia unui dispozitiv pentru hipnoză.
Cei de la BMW au lansat chiar şi un site pentru unul dintre prototipurile sale, pe care l-au inscripţionat cu textul "dontblogaboutthis.com". În mod evident, presa nu le-a ascultat rugăminţile şi a promovat modelul pe care prototipul respectiv îl prefigurează în gama BMW.*Fotografiile ataşate acestui articol sunt publicate de Automarket în exclusivitate în România printr-un contract semnat cu o companie specializată din Suedia. Reproducerea acestor imagini pe teritoriul României fară acordul Automarket.ro este strict interzisă.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Fotospion
-
Au apărut primele imagini cu noul Seat Ibiza facelift. Noua versiune actualizată a modelului subcompact spaniol va debuta mai târziu în acest an. (27.03)
-
Au apărut primele imagini spion cu viitorul Audi Q9. Acesta va fi cel mai mare SUV al mărcii germane și va avea un motor hibrid. (24.03)
-
Au apărut o serie de fotografii spion cu viitoarea versiune electrică a lui Mercedes-Benz GLC. Noul model va fi lansat în 2026 și promite o autonomie de aproximativ 650 de kilometri. (03.03)
Nu scrie pe site pentru că avem contract de exclusivitate pentru România cu ei, iar informaţiile de genul asta apar foarte târziu pe site-ul lor, dacă apar.