FOTO EXCLUSIV* : Mercedes-Benz testează noul ML
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Fotografii de la Carpix ne-au furnizat imagini cu noul Mercedes-Benz ML în timpul testelor de iarnă din Peninsula Scandinavă. Modelul german va debutat în 2011, undeva în cea de-a doua jumătate a anului şi foloseşte drumurile îngheţate pentru a face mici modificări. Exemplarul din imagini este unul dintre primele prototipuri ale noului ML surprinse la teste, iar stratul de camuflaj este destul de serios, dar trădează numeroase elemente ale noii generaţii de SUV-uri de la Mercedes-Benz.
În ceea ce priveşte aspectul, noul ML este mult mai apropiat de G-Klasse şi R-Klasse. În comparaţie cu actuala generaţie, ML pare să fie mai mic, deşi ampatamentul este, aparent, neschimbat. Unele surse au sugerat implementarea unui hibrid echipat cu un motor diesel, deşi informaţiile oficiale indică un motor pe benzină pentru viitorul ML 450 Hybrid. Modelul respectiv ar putea fi oferit ulterior şi într-o versiune care va putea fi încărcată la priză şi va beneficia de un motor electric de 80 CP şi un V6 twin-turbo cu injecţie directă.
Micşorarea lui ML ar fi o schimbare faţă de ceea ce fac rivalii săi, lucru care ar putea fi apreciat de clienţii care dispreţuiesc SUV-urile mari.
Oricum, din moment ce ampatamentul nu s-a modificat, spaţiul oferit pasagerilor rămâne neschimbat, în timp ce modelul pare să fie mai mic. În ceea ce priveşte motorizările, nu ne aşteptăm la schimbări masive, din moment ce facelift-ul primit de generaţia actuală a venit şi cu motorizări noi.*Fotografiile ataşate acestui articol sunt publicate de Automarket în exclusivitate în România printr-un contract semnat cu o companie specializată din Suedia. Reproducerea acestor imagini pe teritoriul României fară acordul Automarket.ro este strict interzisă.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Fotospion
-
Au apărut în spațiul public primele imagini spion cu un viitor model Land Rover. Acesta este o versiune mai mică a lui Defender și este exclusiv electric, iar lansarea ar urma să aibă loc în 2027. (08.04)
-
Au apărut primele imagini cu noul Seat Ibiza facelift. Noua versiune actualizată a modelului subcompact spaniol va debuta mai târziu în acest an. (27.03)
-
Au apărut primele imagini spion cu viitorul Audi Q9. Acesta va fi cel mai mare SUV al mărcii germane și va avea un motor hibrid. (24.03)
-
Noul Audi A6 Sedan: cel mai aerodinamic Audi de serie cu motoare termice
-
Noul Volvo S90 facelift: display central de 11.2 inch și versiune PHEV cu 80 km autonomie electrică
-
Acesta este noul Subaru Outback: două motorizări cu până la 260 CP
-
Renault a dezvoltat un sistem hibrid care poate fi montat în mașinile electrice
-
STUDIU: Mașinile electrice, mai fiabile decât termicele
Comentarii (4)