Ffffffire la McLaren SLR
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Supercarul McLaren Mercedes SLR are probleme, inginerii Mercedes descoperind unele deficiente la sistemul electric.
Mercedes a descoperit ca in conditii extreme, cum sunt temperaturile ridicate generate de sistemele electrice, motorul modelului McLaren SLR se afla in pericol de a lua foc.
Drept urmare, compania a chemat la verificari toate cele 1000 de SLR-uri produse intre 2005 si 2006. Propietarii modelelor cu motoare V8 de 626 CP care reusesc o viteza maxima de 334 km/h, vor fi nevoiti sa duca masinile la dealeri pentru o operatiune de inlocuire a alternatorului si pentru a face modificari la sistemul electronic (ECU).
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Siguranta
-
Organizația germană ADAC a elaborat un studiu și a concluzionat că mașinile cu zero emisii sunt mai fiabile decât mașinile echipate cu motoare termice. (14.04)
-
În cea mai nouă sesiune de teste Euro NCAP, Cupra Terramar și Polestar 3 au primit punctajul maxim de 5 stele. Modelul suedez a stabilit un nou standard pentru protecția oferită pasagerilor copii. (10.04)
-
Tesla anunță o rechemare în service care afectează toate exemplarele Cybertruck comercializate până acum. Din cauza unui adeziv problematic, un element de caroserie, de la nivelul plafonului, se poate desprinde în timpul condusului. (21.03)
-
UE ia în considerare să elimine taxele vamale pentru mașinile electrice din China
-
Noul Audi A6 Sedan: cel mai aerodinamic Audi de serie cu motoare termice
-
STUDIU: Mașinile electrice, mai fiabile decât termicele
-
Primele imagini cu noua Mazda EZ-60, un SUV electric cu origini din China
-
Uniunea Europeană vrea să interzică fibra de carbon din mașini
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (0)