Ferrari va chema 1950 de exemplare F430 in service
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Aproape 2.000 de proprietari de Ferrari F430 vor fi nevoiti sa se prezinte la service pentru o problema cu sistemul de decapotare al acoperisului.
In urma unui studiu al organismului independent NHTSA (National Highway Transportation Safety Administration) din Statele Unite ale Americii, Ferrari va face un recall la modelele F430 produse intre 2005 si 2007. Acest recall va afecta doar versiunile cabrio ale acestui model, deoarece problema are legatura cu furtunele hidraulice de la sistemul de decapotare al acoperisului.
Americanii de la NHTSA au descoperit ca temperaturile ridicate din compartimentul motor pot afecta in timp integritatea acestor furtune hidraulice, ceea ce va duce la scurgeri ce ar putea degenera intr-un incediu. Pentru a evita acest lucru, Ferrari va amplasa un scut termic in jurul furtunelor hidraulice.
Via | Carscoop
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Modele Ferrari in Romania
-
Ferrari 488 GTB Preţ: n/a €
-
Ferrari 488 Spider Preţ: n/a €
-
Ferrari 812 Superfast Preţ: n/a €
-
Ferrari California T Preţ: n/a €
-
Ferrari GTC4 Lusso Preţ: n/a €
-
Ferrari GTC4 Lusso T Preţ: n/a €
-
Ferrari LaFerrari Preţ: n/a €
Ultimele stiri din General
-
Alpine a anunțat că va închide definitiv comenzile pentru modelul A110 în 2026. În același an va înceta și producția actualei generații a modelului sportiv. (27.02)
-
Proprietarii circuitului Nurburgring au interzis motocicletele pe celebra buclă Nordschleife din motive de siguranță. Vehiculele cu două roți vor fi permise doar pe bucla Nurburgring Grand Prix. (24.02)
-
Honda este interesată să reia negocierile cu Nissan, însă impune o condiție pentru ca acest lucru să se întâmple. Makoto Uchida, CEO-ul Nissan, trebuie să plece din funcție. (18.02)
-
Skoda Octavia facelift primește o versiune cu tracțiune integrală
-
Toyota: modelele de performanță vor păstra motoarele pe benzină și cutiile manuale
-
Noua Skoda Enyaq facelift a intrat în producție
-
Noua Kia EV4, detalii tehnice complete: 204 CP și 630 km autonomie
-
Teaser cu noul Audi A6 Avant. Data lansării, confirmată
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (1)