Farse pe autostrada
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
O masina a politiei din Mount Pleasant, Statele Unite, a suferit avarii minore dupa ce un ofiter a lovit o bariera din folie de plastic. Bariera a fost amplasata de trei adolescenti sub influenta alcoolului care cautau o modalitatea ingenioasa de a se distra. Incidentul s-a produs la ora 22.30 pe o autostrada nu foarte intens circulata.
Ofiterul a observat o masina stationata pe marginea drumului dar nu a mai avut timp sa evite bariera din folie de plastic, prinsa intre doi stalpi. Urmarile faptei celor trei ar fi fost mult mai grave daca vehiculul implicat ar fi fost o motocicleta.
Dupa ce a redresat masina, ofiterul a investigat celalalt autovehicul parcat in dreptul barierei si a descoperit trei minori cu varste cuprinse intre 15 si 16 ani care erau sub influenta alcoolului. Politistul a descoperit in masina si sticle cu bauturi alcoolice si resturi de folie transparenta.
Cei trei minori au fost acuzati de punerea in pericol a sigurantei drumului public, de consum de alcool, de distrugeri aduse bunului public si de obstructionarea unui ofiter.
Un incident asemanator a fost reportat in Waukesha County, urmarile accidentului fiind insa mult mai grave datorita faptului ca cel implicat a fost un motociclist.Adauga un comentariu
Ultimele stiri din O lume nebuna
-
Lando Norris, pilotul britanic de Formula 1, a parcurs un tur cu o mașină mai neobișnuită. Mai exact, pilotul McLaren a urcat la volanul unei mașini construite din piese Lego și a mers un tur pe circuitul Silverstone. (13.09)
-
Nissan a lansat oficial un parfum care îmbină mirosul de flori de cireș cu cel de anvelope. Noul parfum a fost creat într-un laborator din Shanghai. (24.05)
-
Citroen a dezvăluit o creație neobișnuită în forma unui car de război. Aspectul trăsurii este inspirat de celebrul Citroen 2CV, iar carul a fost creat special pentru noul film Asterix & Obelix: The Middle Kingdom. (24.02)
-
UE ia în considerare să elimine taxele vamale pentru mașinile electrice din China
-
Noul Audi A6 Sedan: cel mai aerodinamic Audi de serie cu motoare termice
-
STUDIU: Mașinile electrice, mai fiabile decât termicele
-
Primele imagini cu noua Mazda EZ-60, un SUV electric cu origini din China
-
Uniunea Europeană vrea să interzică fibra de carbon din mașini
Comentarii (1)