Chrysler are un CEO si o noua sigla
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Cerberus vine cu schimbari majore in cadrul companiei americane Chrysler.
Astazi v-am anuntat ca Cerberus a achitat suma integrala pentru finalizarea achizitiei companiei americane Chrysler. Intrarea companiei americane sub un nou pavilion aduce schimbari semnificative, cum ar fi revenirea la sigla Pentastar si venirea unui nou om la conducerea companiei.
Astfel, nou CEO al companiei va fi Bob Nardelli care il va inlocui pe Tom LaSorda, care va ramane pe o pozitie inalta in cadrul Chrysler.
Pe langa aceste schimbari majore survenite la Chrysler, trebuie subliniat ca DaimlerChrysler inceteaza sa mai existe, divizia germana revenind la titulatura simpla – Daimler AG.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Industrie
-
Toyota GR, divizia de performanță a mărcii japoneze, nu va renunța prea curând la motoarele termice și nici la cutiile de viteze manuale. Majoritatea modelelor de performanță Toyota vor păstra aceste componente pentru foarte multă vreme, potrivit spuselor unui oficial. (28.02)
-
Peter Rawlinson, CEO-ul Lucid Motors, a anunțat că și-a dat demisia din funcție. Marca americană va avea un șef nou interimar și își propune să dubleze producția de mașini electrice. (28.02)
-
Potrivit celor mai recente date, mărcile auto chinezești domină vânzările globale de mașini electrice, având o cotă de piață de 76% (electrice+PHEV). (28.02)
-
Skoda Octavia facelift primește o versiune cu tracțiune integrală
-
Șeful de design al Mercedes-Benz: Ecranele mari nu reflectă luxul
-
Teaser cu noul Audi A6 Avant. Data lansării, confirmată
-
Noua Kia EV4, detalii tehnice complete: 204 CP și 630 km autonomie
-
Dacia Sandero, preferata europenilor: a fost cea mai vândută mașină în ianuarie
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (0)