Bentley Mulsanne primeşte interiorul Executive
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Prezentat iniţial drept un concept de interior pentru cei care vor să facă afaceri din Bentley-ul personal, interiorul Executive devine cel mai luxos şi plin de tehnologie spaţiu care poate fi regăsit într-un Bentley Mulsanne. Bancheta din sapte a fost transformată într-un birou mobil, utilat cu stil, dar şi foarte mult lux.
Măsuţele ce se pliază pe spătarele scaunelor din faţă sunt dotate cu câte un iPad cu tastatură wireless pentru fiecare loc din spate. Acestea pot fi controlate şi prin trackpad-uri Apple. În cotieră găsim un telefon, iPhone bineînţeles, şi un stilou Tibaldi. În portbagaj regăsim un Apple Mac Mini.
Să nu uităm de monitoarele de 8 inch din tetiere şi un ecran de 15.6 inch ce se deschide autopat din plafonul Bentley-ului Mulasanne cu interior Executive. Aceste monitoare sunt controlate prin intermediul unor aplicaţii deja instalate pe cele două iPad-uri.
Pentru a instala toate aceste gadgeturi în interiorul unui Bentley Mulsanne este nevoie de 170 de ore.
Via | Bentley
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Bentley in Romania
-
Bentley Bentayga Preţ: n/a - 211.225 €
-
Bentley Continental Flying Spur Preţ: 210.056 €
-
Bentley Continental GT Preţ: 203.063 €
-
Bentley Mulsanne facelift Preţ: 313.596 €
Ultimele stiri din General
-
Rolls-Royce a lansat propriul său set de șah ca un accesoriu pentru clienții mașinilor sale. Noul set include o suprafață de joc cu un lemn tăiat cu laser și piese din aluminiu care integrează magneți. (20.04)
-
John Elkann, președintele Stellantis, nu este de acord cu tarifele impuse de președintele american Donald Trump și nici cu normele de poluare foarte stricte impuse de Uniunea Europeană. El spune că industria auto este amenințată din cauza acestor două reglementări. (16.04)
-
Audi a anunțat un nou proiect prin care vrea ca vechile mașini de curse ale sale să ajungă în mâinile unor colecționari privați. Pentru început, Audi a scos la vânzare un prototip cu care a concurat în Campionatul Mondial de Anduranță și o mașină care a luat startul în seria DTM. (04.04)
-
Noul Audi A6 Sedan: cel mai aerodinamic Audi de serie cu motoare termice
-
Noul Volvo S90 facelift: display central de 11.2 inch și versiune PHEV cu 80 km autonomie electrică
-
Acesta este noul Subaru Outback: două motorizări cu până la 260 CP
-
Renault a dezvoltat un sistem hibrid care poate fi montat în mașinile electrice
-
Noi detalii despre Mazda EZ-60: versiune cu motor termic pe post de generator
E oare greu sa-ti creezi o parere avizata inainte de a comenta inutil si gresit?!?
Citat din: http://dexonline.ro/
P.S.: Internetul, pe langa faptul ca e aproape gratis, este si util sau educativ! ;)
Sursa: Dicționarul explicativ al limbii române, ediția a II-a | Permalink
E o exprimare plastica. Foloseste-ti creierul!
Masina arata fabulos nimic de zis...nu conteazacae sub tutela wv...e o bijuterie pentru oameni din inalta clasa nu pt cocalari cu bani!