- Home
- ŞTIRI
- TEST DRIVE
-
Maşini noi
- Topul celor mai economice mașini de oraș
- Cele rapide masini sub 30000 euro
- Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
- Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
- Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
- Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
- Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
- Cele mai ieftine mașini din România
- Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
- Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
- Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
- Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
- RETRO
- Login
Formula 1
Raikkonen vrea sa castige in Brazilia
De Daniel Popescu
Publicat Joi, 30.10.2008
Publicat Joi, 30.10.2008
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Kimi Raikkonen a dezvaluit ca isi doreste foarte mult sa castige Marele Premiu al Braziliei, in ciuda faptului ca Felipe Massa are nevoie de cele 10 puncte pentru a putea spera la titlu.
Massa este la 7 puncte in spatele lui Lewis Hamilton cu o singura cursa inainte de finalul sezonului.
Brazilianul are nevoie ca de aer de o victorie in cursa de la Interlagos si sa spere ca rivalul sau nu va termina mai sus de locul 6.
Cu toate acestea, coechipierul sau, Kimi Raikkonen a dezvaluit ca isi doreste o victorie in ultima cursa a sezonului, pentru a incheia campionatul cu zambetul pe buze. "Vreau sa lupt pentru victorie in Brazilia pentru a sarbatori un rezultat bun cu echipa", a declarat finlandezul.
Raikkonen nu mai are nicio sansa la titlu in acest an, iar rezultatul sau in Brazilia ar putea fi decisiv in stabilirea noului campion mondial al Formulei 1.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ai sugestii sau intrebări?
Trimite-ne mesajul tău
Trimite-ne mesajul tău
Raikkonen vrea sa castige in Brazilia
Comentarii (2)