- Home
- ŞTIRI
- TEST DRIVE
-
Maşini noi
- Topul celor mai economice mașini de oraș
- Cele rapide masini sub 30000 euro
- Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
- Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
- Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
- Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
- Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
- Cele mai ieftine mașini din România
- Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
- Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
- Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
- Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
- RETRO
- Login
Formula 1
McLaren s-a speriat de performantele Ferrari
Publicat Miercuri, 28.02.2007
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Fernando Alonso a fost nevoit sa isi amane plecarea din Bahrein dupa ce masinile Ferrari si-au revenit marti, atunci cand monoposturile Calutului Cabrat s-au prezentat la teste in configuratia finala si definitiva inaintea Marelui Premiu al Australiei. Felipe Massa si Kimi Raikkonen s-au clasat in fata lui Fernando Alonso, cel mai bun timp al spaniolului fiind cu 0.6 secunde mai slab decat cel al lui Massa.
In aceste conditii, McLaren a hotarat sa ramana in Golful Arabiei pentru ultimele doua zile din presezon, chiar daca programul initial nu prevedea acest lucru.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ai sugestii sau intrebări?
Trimite-ne mesajul tău
Trimite-ne mesajul tău
McLaren s-a speriat de performantele Ferrari
Nu am vazut nici un pilot mai echilibrat si mai exact , in campionatele precedente a facut maxim 3-4 greseli
Oricum s-a vazut ca la viteza ,,pura,, monoposturile McLaren au fost cele mai tari
Daca tehnicienii englezi iti vor face temele iar Fernando o sa puna biciul pe mecanici cred ca vor sparge tot