- Home
- ŞTIRI
- TEST DRIVE
-
Maşini noi
- Topul celor mai economice mașini de oraș
- Cele rapide masini sub 30000 euro
- Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
- Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
- Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
- Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
- Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
- Cele mai ieftine mașini din România
- Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
- Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
- Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
- Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
- RETRO
- Login
Hamilton, surprins de timpii realizati de Ferrari
Publicat Sambata, 24.05.2008
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Pilotul echipei McLaren a fost nevoit sa se multumeasca cu locul 3 in calificari, urmand sa imparta a doua linie a grilei cu coechipierul sau, Heikki Kovalainen. Englezul crede ca a pierdut mult timp pe al doilea sector al circuitului.
"Ne-am gandit ca vom fi ceva mai rapizi, dar am fost surprinsi de performantele celor de la Ferrari", a marturisit Hamilton. "Am fost multumit de cum a decurs sesiunea, turul meu a fost bun, nu am avut nicio problema de trafic, iar masina a fost in general buna. Am simtit ca am avut doua tururi bune. Cred ca am pierdut multa tractiune in al doilea sector, probabil in tunel. Iar in ultimul sector nu am fost capabil sa franez atat de tarziu".
Desi posibilitatile de depasire sunt foarte limitate la Monaco, Hamilton crede ca va putea lupta pentru victorie cu cei doi piloti ai Scuderiei Ferrari. "In antrenamente a fost foarte usor sa fac un tur bun si am fost capabil sa fortez mai mult daca vroiam", a adaugat englezul. "Am fost increzatori ca vom avea un timp bun in Q3, dar am fost mai mult la limita.
Adauga un comentariu
Trimite-ne mesajul tău
Cum adica, un pilot RIVAL recunoaste ca Ferrari a avut o masina mai buna, si totusi echipa lui primeste tot +3, ca si Ferrari???