- Home
- ŞTIRI
- TEST DRIVE
-
Maşini noi
- Topul celor mai economice mașini de oraș
- Cele rapide masini sub 30000 euro
- Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
- Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
- Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
- Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
- Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
- Cele mai ieftine mașini din România
- Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
- Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
- Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
- Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
- RETRO
- Login
Hamilton: "Nu am facut o treaba perfecta"
Publicat Sambata, 22.03.2008
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Castigatorul primei curse de la Melbourne a fost depasit chiar si de catre noul sau coechipier, Heikki Kovalainen, fiind cu 0.9 secunde mai lent decat Felipe Massa. Cu toate acestea, Hamilton sustine ca la acest rezultat au contribuit traficul de pe pista si lipsa de aderenta.
"Pneurile nu pareau sa aiba o aderenta foarte buna pe parcursul ultimei sesiuni, astfel ca m-am chinuit putin", a declarat Hamilton. "De asemenea, a fost greu sa-mi gasesc ritmul in trafic, iar asta a afectat abilitatile mele de a incalzi franele si pneurile. Sincer sa fiu, nu am facut o treaba perfecta astazi, insa vom studia datele pentru a vedea cum putem fi mai rapizi maine. Trebuie sa ramanem optimisti pentru ca suntem intr-o pozitie favorabila si orice se poate intampla in cursa".
Seful echipei McLaren, Ron Dennis, sustine ca este multumit de performantele celor doi piloti ai sai si este increzator ca acestia ii vor putea pune in pericol pe cei de la Ferrari. "O treaba buna din partea ambilor piloti, avem doua pozitii bune pentru cursa de maine", a precizat Dennis.
Adauga un comentariu
Trimite-ne mesajul tău
Comentarii (1)