- Home
- ŞTIRI
- TEST DRIVE
-
Maşini noi
- Topul celor mai economice mașini de oraș
- Cele rapide masini sub 30000 euro
- Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
- Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
- Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
- Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
- Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
- Cele mai ieftine mașini din România
- Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
- Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
- Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
- Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
- RETRO
- Login
FOTA spera ca Honda sa vanda echipa
Publicat Vineri, 05.12.2008
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Echipele de Formula 1, reunite sub umbrela FOTA, spera ca decizia constructorului Honda de a se retrage din Marele Circ sa nu aiba repercursiuni asupra numarului de echipe din competitie.
"Presedintele FOTA, Luca di Montezemolo, a fost informat de Honda Racingca se retrage din Formula 1 in 2009", se arata intr-un comunicat de presa al FOTA. "FOTA spera ca expertiza tehnologica avansata a echipei de la Brackley sa nu se disperseze si ca activitatea sportiva sa fie reluata in curand".
Decizia constructorului japonez de a se retrage din Formula 1 vine la numai o zi dupa ce echipele de Formula 1 au hotarat sa reduca dramatic costurile pentru a face fata motorului unic propus de FIA.
In prezent, seful echipei Honda, Ross Brawn, incearca sa gaseasca un cumparator pentru echipa, termenul limita fiind martie 2009.
Adauga un comentariu
Trimite-ne mesajul tău
Comentarii (1)