- Home
- ŞTIRI
- TEST DRIVE
-
Maşini noi
- Topul celor mai economice mașini de oraș
- Cele rapide masini sub 30000 euro
- Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
- Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
- Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
- Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
- Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
- Cele mai ieftine mașini din România
- Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
- Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
- Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
- Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
- RETRO
- Login
Au inceput audierile in scandalul de spionaj
Publicat Joi, 13.09.2007
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Ferrari si McLaren participa in aceste momente la audierile Consiliului Mondial de la Paris. Audierile au inceput la ora locala 9.30 (ora 10:30 in Romania).
Presedintele FIA, Max Mosley, si delegatul tehnic din partea FIA, Charlie Whiting, au refuzat sa faca comentarii. In schimb, boss-ul Formulei 1, Bernie Ecclestone, a tinut sa precizeze: “Sunt sigur ca astazi se va face dreptate”.
Fostul director tehnic al echipei Ferrari, Ross Brawn, si-a facut aparita alaturi de seful Scuderiei, Jean Todt. Niciunul dintre ei nu a oferit insa declaratii presei.
McLaren este reprezentata la Paris de Lewis Hamilton, Pedro de la Rosa, directorul departamentului de motorsport, Norbert Haug, coproprietarul Mansour Ojjeh, managerul echipei Jonathan Neale, precum si de Ron Dennis. “Suntem impreuna”, a declarat Hamilton la sosire. “Suntem o echipa. Sunt relaxat si increzator”. La randul sau, Ron Dennis a precizat: “Sunt bucuros ca ne-am pregatit si sunt increzator ca adevarul va iesi la iveala”.
Adauga un comentariu
Trimite-ne mesajul tău
si el participa