OFICIAL: Seat a dezvaluit noile Ibiza FR si Leon Cupra facelift
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
SEAT a dezvaluit noile Ibiza FR si Leon Cupra facelift inaintea lansarii de la Barcelona. Cele doua modele vor debuta oficial la Salonul Auto de la Barcelona, organizat intre 9 si 17 mai.
Seat Ibiza FR este echipat cu un propulsor TSI de 1.4 litri care dezvolta 150 CP si transmite puterea catre rotile fata prin intermediul unei transmisii DSG cu sapte trepte, care poate fi controlata si cu ajutorul padelelor montate pe volan. Pe langa propulsorul TSI si cutia de viteze DSG, noul Ibiza FR beneficiaza si de sistemul XDS, creat sa imbunatateasca manevrabilitatea acestui model. Mai exact, acest sistem franeaza roata care pierde aderenta pentru a mentine modelul pe trasa aleasa de sofer.
In materie de modificari estetice, noul Ibiza FR a primit o bara fata restilizata cu insertii cromate. Oglinzile laterale au o carcasa argintie, iar jantele din aliaj vin in standard pe 17 inch. Printre dotarile standard ale noului model putem enumera elemente precum climatizare automata, CD Player cu MP3, ESP si ABS, precum si un computer de bord care masoara si presiunea cauciucurilor.
Noul Seat Leon Cupra a primit o serie de modificari estetice din partea designerilor spanioli. garda la sol mai mica si numeroase elemente au fost restilizate. Jantele modelului au dimensiunea de 18 inch, iar oglinzile sunt incastrate intr-o carcasa de culoare neagra.
Modelul are acum oSub capota noului Leon Cupra facelift sta un propulsor TSI de 2.0 litri care dezvolta 240 CP. Acest motor il ajuta pe Cupra Facelift sa accelereze de la 0 la 100 km/h in 6.4 secunde si sa atinga o viteza maxima de 247 km/h. Interiorul acestui model a primit scaune sport cu un suport lateral imbunatatit. Dotarile standard includ elemente cum ar fi CD Player cu MP3, lumini de drum adaptive, suspensie sport si sistemele XDS, ESP si ABS.
Via | Seat
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Seat in Romania
-
Seat Alhambra Preţ: 30.415 - 38.636 €
-
Seat Arona Preţ: 14.270 - 22.579 €
-
Seat Ateca Preţ: n/a - 32.532 €
-
Seat Ibiza Preţ: n/a - 17.893 €
-
Seat Leon facelift Preţ: n/a - 33.864 €
-
Seat Leon ST facelift Preţ: 16.184 - 36.379 €
-
Seat Leon X-Perience facelift Preţ: 24.597 - 28.218 €
-
Seat Toledo (2013-prezent) Preţ: 12.753 - 19.453 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Mazda a prezentat noul EZ-60 în cadrul Salonului Auto de la Shanghai. Deși este un SUV gândit pentru piața din China, acest model are șanse să ajungă și în Europa, așa cum s-a întâmplat cu sedanul EZ-6 (6e). (23.04)
-
Lexus a prezentat oficial noua generație a berlinei de clasă executive ES. Noul model aduce un design complet revizuit, atât la exterior, cât și în interior, iar pe piața europeană noul model va fi disponibil cu motorizări hibride și electrice. (23.04)
-
Germanii de la Porsche prezintă noul 911 Spirit 70, o ediție limitată bazată pe actualul 911 Carrera GTS Cabriolet. Vor fi asamblate doar 1.500 de exemplare, disponibile la nivel global. (23.04)
-
Noul Volvo S90 facelift: display central de 11.2 inch și versiune PHEV cu 80 km autonomie electrică
-
Acesta este noul Subaru Outback: două motorizări cu până la 260 CP
-
Hyundai prezintă o nouă generație de motoare hibride: consum mai mic cu 45%
-
Renault a dezvoltat un sistem hibrid care poate fi montat în mașinile electrice
-
Noi detalii despre Mazda EZ-60: versiune cu motor termic pe post de generator
Pasteti Fericiti!
Cum zicea si R, sa va vad la volanul unui STI.
Pariez ca sunteti in primul pom cu el.
Oricum... STI=masina, Cupra=tentativa (destul de reusita in multe puncte de vedere, f nereusita in alte puncte)